NASIL AVUKAT OLUNUR ?


Avukat adaylarını, lisans ve lisansüstü derecelerin, sınavların ve ruhsatlandırma süreçlerinin tamamlanması da dahil olmak üzere, hukuku uygulama yönünde bir dizi adım atmalıdır. Bu yolculuğa başlamadan önce, ilgilenenlerin kendilerine neden bir avukat olmak istediklerini ve bu işlemi yapmak için birkaç yıl yasal çalışmaya istekli olup olmadıklarını sormaları gerekir. Olumlu  cevap verenler için, aşağıdaki rehber, kariyer pratiğine  başlamak için gereken çeşitli akademik, beceri geliştirme ve lisans adımlarını özetlemektedir.

Lisans derecesi, hukuk fakültesine kabul için asgari eğitim şartıdır. Bu seviyede tekli bir çalışma alanı önerilmemektedir. Aslında, öğrenciler siyaset bilimlerinden matematiğe kadar hemen hemen her alanda eğitim görürler. Ön lisans öğrencileri için ortak lisans mezunları arasında İngilizce, siyaset bilimi, ekonomi, işletme, felsefe ve gazetecilik bulunmaktadır.

Lisans eğitimini bitirdikten sonra, bazı öğrenciler daha ileri eğitime devam etmeyi tercih ederken diğerleri hukuk alanında mesleki deneyim kazanmayı seçerler.

Hukuk uygulamaları içerisinde sayısız uzmanlık vardır ve öğrenciler ilgi alanlarında odaklanmış bir müfredat sunan bir program seçmelidirler. Örneğin, öğrenciler gayrimenkul, mülk, ceza, çevre, vergi veya aile hukuku alanlarında yoğunlaşmayı seçebilir.

 Her devlet kendi test kurallarını koysada, baro sınavı genel olarak iki günlük bir süreçtir: gün birincisi Çok Statülü Baro Sınavını tamamlarken, ikinci gün çeşitli hukuki konuları kapsayan sınavlara yazmaya odaklanır. Baro sınavına ek olarak, baro denetçilerinin devlet yönetim kurulu, adayın, yasal lisans başvurusunda bulunmadan önce hukuki konularda başkalarını temsil etme yetkinliği, yetkinliği, karakteri ve yeteneğini de dikkate alır.

Avukatların kariyerlerinde ilerleme fırsatı bulunmaktadır. Birinci sınıf avukatlar genellikle iştirakçi olarak başlar, tecrübeli avukatlar ile çalışmalarını zenginleştirmek için yakından çalışırlar… Birkaç yıl başarılı bir şekilde çalıştıktan sonra, avukatlar bir firmanın ortağı olmak için yükselirken diğerleri kendi hukuk ofisini açmayı seçebilirler. Bazıları hukuki uygulamanın ötesine geçebilir ve bir hakim olabilir veya kamu görevlerine geçebilir. Avukatlar aynı zamanda hem yüksek lisans hem de doktora düzeyinde daha fazla eğitim alabilirler. Hukuk Yüksek Lisansı ve Felsefe Doktora, araştırma ve akademik bursu içeren kariyerlere ilgi duyan avukatlar için iki ortak seçenektir.