TÜRKİYEDE AVUKATLIK


Günümüzde, avukat hizmetlerinden yararlanma ihtiyacı giderek artmaktadır. Birçok kişi, bireysel girişimcilerin, belediye ve devlet organlarının, firmaların, dükkanların, sadece vicdana muhtaç vatandaşların yasadışılık, aldatmacayla yüz yüze gelmektedir. İyi bir avukat olmadan, hukuk eğitimine sahip olmayan bir vatandaş yaygın aldatmacayla yasalara aykırı davranabilir; Bir avukat seçerken, her avukat tarafından bağımsız olarak belirlenen avukat ücreti önemli bir faktördür. Türkiye'de bir avukattan hizmet talep ediliyorsanız, en önemlisi doğru uzmanı seçmek. Bu uzmanı aramada başarı elde etmek için, birkaç basit tavsiyeye uymanız gerekir:

- sorununuzu düşünmeniz ve hangi hedefe ulaşmanız gerektiğini belirlemeniz gerekir;

- Bulunduğunuz şehirde, arama motorunu kullanarak internette bir avukat aramak yararlı olacaktır;

- Zor bir durumda yardımcı olabilecek iyi avukatları bilip bilmediğini akrabalarınızdan ve arkadaşlarınızdan sormanız gerekir.

Bir aday listesini hazırladıktan sonra avukatlık lisansına sahip olmayan avukatları derhal silmelisin. Avukatın ya da avukatının kayıt numarası web sitesinde belirtilmemişse, listenizden çıkarılması gerekir. Ardından, uzmanlıklarını açıklığa kavuşturmak ve hukuki probleminizi kısaca açıklamak için avukatları çağırmanız gerekir. Onlara hangi sonuca ulaşılabileceğini sormalısınız. Bir avukat, bir telefon konuşması sırasında karmaşık bir işin olumlu bir şekilde sonuçlanmasını garanti altına alırsa, hizmetleri terk edilmelidir. Hiçbir tecrübeli ve layık avukat, özellikle telefonla herhangi bir davanın çözümünde mutlak bir garanti vermez. Avukatın sorumluluk ve dakikliği, deneyiminden bahsetme arzusu, hizmetlerini kullanmanın temelini oluşturabilir.

Hukuk bürosu Ilker & Çolak, ofisleri İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde bulunan bir hukuk firmasıdır.

Büyük yabancı şirketler ile yapılan uzun yıllar çalışmanın mükemmel sonuçları ve Türkiye'de başarıyla tamamlanmış davalar sayesinde, sadece türkiye'de değil yurtdışında da ün kazandı. Yıllarca süren yasal işlemler sırasında profesyonel avukatlar, avukatlar ve çevirmenlerden oluşan bir ekip kuruldu.

Uzmanlarımız her zaman müşterilere bireysel bir yaklaşımda bulmaya çalışır, mevcut tüm soruları yanıtlamaktan, yasal tavsiye vermekten mutluluk duyarız. Ana beyanımız: her zaman dürüstçe ve profesyonelce çalışmaktır. Hukuk büromuz, Türkiye'de haklarınızı etkili bir şekilde korumak, zamanında yardım etmek ve müteşekkir müşterilerin sayısını artırmak için mümkün olan her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Sizinle işbirliği yapmaktan çok memnunuz!